Nedir

Gülten Dayıoğlu Kimdir

Gülten Dayıoğlu Kimdir - Hakkında Bilgi
1935 yılında Kütahya'da doğdu. Öğreniminin bir bölümünü Anadolu'nun çeşitli yerlerinde yaptı. İstanbul'da Atatürk Kız Lisesini bitirdi. Bir süre İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okudu; aslında kalbinde ilkokul öğretmeni olmak vardı. Bu hayalini, dışarıdan sınavlara girerek gerçekleştirmeyi başardı.

İlkokul öğretmenliği, zaten iyi bir gözlemci olan Dayıoğlu'na çocukları daha iyi anlama ve tanıma becerisi kazandırdı. Çocukların her birinin kendine özgü karaktere sahip bireyler olduğunu bilen Dayıoğlu, onlara değer vererek sağlam ilişkiler kurmaya önem verdi. İncitmeden, öğrenme heyecanını körükleyerek eğitme yöntemini seçti.

15 yıllık öğretmenlik hayatından sonra, daha fazla çocuğa ulaşmak, onların eğitimine, gelişimine katkıda bulunmak amacıyla öğretmenliği bıraktı. Hayatına, çocuk edebiyatı alanında eserler veren bir yazar olarak devam etti. Özellikle o zamanlar, ülkemizde bu alanda çok az eser vardı. Hem öğretmenler hem de veliler, çocuklara okuyabilecekleri bir Türk yazar tavsiye etmekte zorluk çekiyorlardı. Gülten Dayıoğlu, bu eksiği giderme yolunda önemli adımlar attı.

Aslında yazarlık hayatı çok daha önce başladı. Daha ilkokuldayken öğretmeni, onun yaratıcılığını ve yazarlık gücünü fark etti ve ona bu yeteneklerini geliştirme konusunda yol gösterdi. 15 yaşına geldiğinde, ilk hikâyesi yerel bir gazetede yayımlandı. Bunu Bahçıvan'ın Oğlu isimli ilk kitabı izledi. O zamandan şimdiye yetmiş kitabı yayınlandı. Kitapları defalarca basıldı. Nesilden nesile kalan değerli miraslar olarak her yeni kuşak tarafından zevkle okundu. Dayıoğlu'nun yayınlanmış yirmiden fazla radyo ve televizyon oyunu da vardır.

Yurt dışında çalışan Türk işçilerinin çocuklarının eğitim alanında yaşadığı sorunlar ve Türkiye'deki eğitim sistemiyle ilgili araştırmalar yaptı. Hem yerel hem de uluslararası ölçeklerde katıldığı konferanslarda, çocuk edebiyatı ve eğitim sorunları üzerine sunduğu otuzdan fazla çalışması vardır. Yazarlık kariyerini sürdürürken, eğitsel bir platformda okurlarıyla bir araya gelmek amacıyla okullar, yayınevleri, çeşitli eğitim ve kültür kurumları, belediyeler ve sosyal hizmet örgütleri tarafından ülkemizin her köşesinde düzenlenen panel, söyleşi ve imza günlerine zevkle katılmaktadır.

Evli ve iki çocuk annesi olan Gülten Dayıoğlu'nun üç de torunu vardır.

Yazarın Kitapları

Kayıplara Karışmak
Fadiş
Mo'nun Gizemi 3 - İkizler
Yaşadıklarım Ve Düşlediklerim
Yaşadıklarım Ve Düşlediklerim
Ecenin Turist Arkadaşları
Mo'nun Gizemi 2 - Otran
Ece’nin Kardeşi Doğdu
Ah Şu Televizyon
Ay Dede Kime Gülümsüyor?
Ece Yazar Olmak İstiyor
Duvardaki Gölgeler
Ece Yüce İle Nasıl Başedecek?
Anneler Çocuklarını Çok Sever
Ece’den Mektup Geldi
Ablalar Yaramazlık Yapar Mı?
Yüce Kim Biliyor Musunuz?
Annem Beni Sevmiyor Mu?
Ece Kümese Girip Bitlendi
Çok Gülünç Bir Şey Oldu
Yüce Nasıl Kanatlandı?
Ece’nin Çorapları Çok Gülünç
Ece Abla Oluyor
Minik Fide Çiçek Açtı
Ece Okula Başladı
Uçan Motor
Yaşanmış Hayvan Öyküleri 2
Uçurtma
Şenlik Günü
Deli Bey
Sıcak Ekmek
Küskün Ayıcık
Azat Kuşu
Neşeli Boyacı
Kumluktaki Yavru Martı
Yaşanmış Hayvan Öyküleri 1
Bambaşka Bir Ülke Amerika’ya Yolculuk
Kangurular Ülkesi Avustralya’ya Yolculuk
Efsaneler Ülkesi Çin’e Yolculuk
Güney Pasifik Adaları’na Yolculuk
Yada'nın Gizilgücü
Kafdağı’nın Ardına Yolculuk
Alacakaranlık Kuşları
Tuna’dan Uçan Kuş
Sekizinci Renk
Mo'nun Gizemi
Midos Kartalı’nın Gözleri
Kıyamet Çiçekleri
Geriye Dönenler
Geride Kalanlar

Farmasi Mayıs Kataloğu 2018

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler
Nedir - Ne demek - Hakkında Bilgi - Kısaca